Практика показує, що чи не половина всіх проблем, пов'язаних з вікнами виникає через неякісний монтаж. Для того, що б вікна служили довго і забезпечували ваші потреби в теплі і затишку, їх установку необхідно проводити в строгій відповідності з прийнятими технічними нормами і з дотриманням всіх обов'язкових умов, що застосовуються при монтажі пластикових вікон.
Перед початком монтажу перевіряється відповідність виробів розмірами віконного отвору (чи немає помилки у вимірах або виготовленні) замовлення і комплектації.
Попередній етап - підготовка віконного отвору. Спочатку знімають з петель стулки старого вікна. Потім демонтують старі рами, підвіконня і відливи. Стару дерев'яну коробку необхідно повністю видалити з отвору. Для цього, якщо потрібно, коробка перепилювати в нижній частині. На внутрішніх схилах в місцях установки віконної рами видаляється стара штукатурка в обсязі, необхідному для того, щоб нову раму можна було вільно розмістити в отворі.
У віконний проріз, пластикова рама (з попередньо знятої з зовнішньої сторони захисною плівкою) встановлюється без стулок. При необхідності в місці глухого скління знімається штапик і виймається склопакет.
Вікна не розраховані на вплив навантаження від розташованих вище конструкцій, тому їх необхідно встановлювати у віконні прорізи таким чином, щоб між віконним блоком і отвором залишався зазор порядка 2-3 см по всьому периметру.
Зрушуючи раму по горизонталі, необхідно домогтися оптимального зазору між рамою і косяками. Далі, за допомогою технологічних клинів і підкладок раму виставляють в площинах.
Між рамою і стіною шов запінюється. Коли піна висихає, вона є хорошим теплоізолятором. Однак вона руйнується під дією ультрафіолетового сонячного випромінювання і начитає пропускати вологу. Отже, заповнений нею шов потрібно ретельно ізолювати: зовні поставити ПСУЛ (попередньо стиснуту ущільнювальну стрічку). В іншому випадку, в холодний період року волога буде поглинатися пінним утеплювачем і теплоізоляція шва знизиться. І вже через кілька років вікно з таким швом почне втрачати більше тепла, ніж старе.
Із зовнішнього боку вікна відлив кріпиться шурупами до подставочной профілю через мастику або силікон і додатково кріплять з боків до стіни. Щоб забезпечити максимальну звукоізоляцію простір під ним заповнюється або монтажною піною, або встановлюється звукоізоляційна стрічка. Завдяки цьому стукіт крапель дощу буде не чути.
Перед установкою підвіконня по його торця наноситься смужка силікону. Потім підвіконня заводиться під раму вікна і за допомогою технологічних клинів або підкладок ретельно вирівнюється за рівнем. Простір під підвіконням утеплюється і герметизується. У разі якщо відстань між підвіконням і нижньою частиною прорізу велике, його можна скоротити до 5-10 мм цементним розчином.
За допомогою спеціальних присосок (стеклодомкратов) в віконну раму встановлюються склопакети, після чого навішуються стулки і встановлюються ручки.
Після герметизації залишилися пустот, монтажники приступають до остаточно регулюванню стулок вікна і перевірці роботи фурнітури. Завершуючи процес установки, видаляють залишки захисної плівки з внутрішньої сторони вікна.
Нове пластикове вікно готове до багаторічної експлуатації.
Існує стереотип, що вікна краще встановлювати при температурі не нижче 5 ° C., Так як при більш низьких температурах багато матеріалів змінюють свої властивості, що може мати негативний вплив на якість виробу. Фахівці заводу «Пластик» накопичили величезний досвід встановлення металопластикових вікон при низьких температурах. Більш того, ми вважаємо, що установка вікон в зимовий період має ряд істотних переваг, а небезпеки і незручності, пов'язані з установкою вікон в зимовий період, скоріше, надумані.
По-перше: вважається, що при установці вікон в зимовий період можливе переохолодження приміщення аж до псування систем опалення. Ці страхи безпідставні. Монтаж вікна триває не більше години, а віконний отвір залишається відкритим не більше 30 хвилин. Температура повітря в приміщенні не опускається нижче 15 градусів. Для експерименту, відкрийте вікна в одній з кімнат на півгодини, і ви побачите, що ні Вам, ні Вашій квартирі, ні, тим більше, системі опалення нічого не загрожує.
По-друге: сучасні герметики, використовувані фахівцями заводу «Пластик» для монтажу в зимових умовах, зберігають свої властивості при температурі до -15 ° градусів.
По-третє: при монтажі вікон влітку, практично, не можна оцінити якість монтажу. У холодну пору року Ви безпосередньо в момент закінчення робіт зможете перевірити і якість монтажного шва (дует - не дме), і щільність притиску стулок і відсутність випадання конденсату на вікнах.
По-четверте: монтаж металопластикових вікон при низьких температурах, без сумніву, має свою специфіку і вимагає спеціальної підготовки монтажників. Якщо хочете отримати якісний монтаж вікон при низьких температурах, звертайтеся до фахівців, таким, як монтажники заводу «Пластик».
Замовте виготовлення і монтаж металопластикових вікон у фахівців заводу «Пластик», і Ви гарантовано отримаєте відмінну якість за чесною ціною.